Zamkomania zakończona

19030442 706069486231866 68821891617350096 nZakończyła się 11 edycja Zamkomanii. W tym roku również współfinansowana z budżetu Tarnowa pod honorowymi patronatami prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli, wicemarszałka Stanisława Sorysa i starosty tarnowskiego  Romana Łucarza. Od maja do 1 października Stowarzyszenie Zamek Tarnowski ożywiało naszego zamku. Ostatnią imprezą kończącą projekt był zorganizowany po raz pierwszy Otwarty turniej Łucznictwa Tradycyjnego. Zapotrzebowanie na takie działania przerosło oczekiwania organizatorów.

Czytaj więcej: Zamkomania zakończona

Powalczymy na zamku

banTo już 10 Zamkomania! W tym roku również współfinansowana z budżetu Tarnowa. Podobnie jak w latach poprzednich postaramy się ożywić ruiny naszego zamku. Szczególnie podczas kulmiunacyjnej imprezy - VIII już Tarnowskiego Turnieju o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry, który zaplanowaliśmy na 11-12 czerwca.

Czytaj więcej: Powalczymy na zamku 

Projekt ZAMKOMANIA

zamkomania zajawka 1ZAMKOMANIA- to wielowątkowy program edukacyjny zapoczątkowany przez Stowarzyszenie Zamek Tarnowski w 2007 roku adresowany głównie do uczniów i nauczycieli szkół średnich oraz mieszkańców Tarnowa zainteresowanych historią.
W ramach różnych działań członkowie Stowarzyszenia starają się  omawiać m.in. problemy związane z ochroną zabytków, a w szczególności zamków, przypominają postaci dawnych włodarzy Tarnowa: m.in.  Spicymira Leliwity, wielkiego Hetmana Jana Amora Tarnowskiego, i innych panów na zamku tarnowskim oraz ich znamienitych gości. Pokazują jak można w ciekawy sposób ożywiać ruiny i uczyć żywej historii.

Czytaj więcej: Projekt ZAMKOMANIA

Zamkomania 2014 zakończona

porzadki marcinkaTegoroczna edycja ZAMKOMANII dobiegła końca. W  ostatnich, ciepłych dniach  jesieni młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno Ogrodniczych zakazała rękawy i posprzątała zaśmiecone przez okres lata ruiny zamku Tarnowskich. Tą ostatnią akcję sponsorowało MPEC w Tarnowie.Stowarzyszenie już planuje przyszłoroczne akcje.

ZAMKOMANIA to projekt Stowarzyszenia Zamek Tarnowski organizowany od początku powstania stowarzyszenia czyli od dziewięciu lat. Łączy kilka elementów : lekcje historyczne na ruinach zamku,  porządkowanie zamkowego wzgórza, Turniej o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry, konkursy, wystawy.

Czytaj więcej: Zamkomania 2014 zakończona

Partnerzy

  • PW Karabela Małopolska

Patroni medialni

  • PW Karabela Małopolska