Wielki finał Zamkomanii

zamkomania 2010 turniej 2II Tarnowski Turniej o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry zakończył tegoroczną, czwartą już edycję ZAMKOMANII. Zorganizowało go Stowarzyszenie Zamek Tarnowski.
Zamkomania jest projektem edukacyjnym adresowanym głownie do młodzieży, ale także i do wszystkich, którzy interesują się historią, a w szczególności dziejami tarnowskiego zamku.Tegoroczny projekt, współfinansowany przy udziale środków Gminy miasta Tarnowa, zakończył II Turniej o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry. Na zamek przybyło około osiemdziesięciu przedstawicieli rożnych grup odtwórczych, bractw rycerskich i stowarzyszeń z całej Polski środkowej i Południowej. Wśród nich trzydziestu ośmiu łuczników, którzy walczyli o główne  trofeum „ Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry”..

Czytaj więcej: Wielki finał Zamkomanii

Konkursy rozstrzygnięte

zamkomania 2010 wystawaWielkimi krokami zbliżą się wielki finał ZAMKOMANII 2010 – czwartej już edycji rogramu edukacyjnego Stowarzyszenia Zamek Tarnowski realizowanej przy udziale środków Gminy Miasta Tarnowa. Przedostatnim etapem i zarazem prologiem do planowanego na finał II Tarnowskiego Turnieju o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry, była pokonkursowa wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Tegorocznej  edycji Zamkomanii towarzyszyły trzy konkursy plastyczny, literacki i fotograficzny.

Czytaj więcej: Konkursy rozstrzygnięte

Zamkomania 2010- finał

zamkomania 2009 turniejWielkimi krokami zbliża się finałowe wydarzenie programu "Zamkomania 2010" - II Tarnowski Turniej o Grzywnę Władyki z Marcińśkiej Góry.
Miło nam poinformować, ze na tegorocznym turniejem objęli Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela i Starosta Tarnowski Mieczysław Kras.
Jeszcze tylko do końca tygodnia można składać prace konkursowe  w siedzibie Stowarzyszenia czyli Al. Piaskowa 10 ( budynek Karabeli Małopolskiej. Napłynęło już wiele ciekawych prac. 

Czytaj więcej: Zamkomania 2010- finał

Zamkomania dla młodzieży

zamkomania 2010 wyklad 2Jak powstał i kto lokował Tarnów, jakie znaczenie odegrał w historii miasta zamek oraz czy trudno było go zdobyć- o tym między innymi mogli dowiedzieć się uczestnicy wykładu w ramach Zamkomanii 2010.
Podobnie jak w latach poprzednich Stowarzyszenie Zamek Tarnowski wspólnie z XVI Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej przeprowadza akcję edukacyjną „Zamkomania”, która w tym roku przebiega pod hasłem „ 680 lat miasta Tarnowa” . Tegoroczny projekt jest realizowany  przy udziale środków Gminy Miasta Tarnowa.

Czytaj więcej: Zamkomania dla młodzieży

Zamkomania 2010 rozpoczęta

zamkomania 2010 wykladRozpoczęła się czwarta edycja projektu edukacyjnego „Zamkomania” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa. Podobnie jak w latach poprzednich organizuje ją  Stowarzyszenie Zamek Tarnowski wspólnie z XVI Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej . W tym roku będzie przebiegała pod hasłem „ 680 lat miasta Tarnowa” . Tegoroczny projekt będzie zorganizowany przy udziale środków Gminy Miasta Tarnowa.
 Pierwszy wykład za nami, przed – kolejne dwa 27 marca oraz 8 kwietnia otwarte dla wszystkich chętnych i ciekawych historii.

Czytaj więcej: Zamkomania 2010 rozpoczęta