Pamięci Wielkiego Hetmana

zamek hetmanStowarzyszenie Zamek tarnowski włączyło się do obchodów roku Hetmana Tarnowskiego.  Tegoroczna edycja Zamkomanii współfinansowanej z budżetu Miasta Tarnowa ,poświęcona jest właśnie osobie Wielkiego Hetmana. Dlatego też oficjalne rozpoczęcie piątej edycji programu edukacyjnego zaplanowano na 16 maja- w 450 rocznicę śmiercie tego wielkiego tarnowianina.
W tym dniu Stowarzyszenie zaprosiło na zamek, gdzie w 1488 roku przyszedł na świat Jan Amor Tarnowski, młodzież i tarnowian. Zamkomanię rozpoczął spacerek po zamku i opowieść o życiu w tym miejscu wczasach hetmana.

Czytaj więcej: Pamięci Wielkiego Hetmana

Zamkomania i III Tarnowski Turniej o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry

zamkomania 2010 turniej 5Już po raz trzeci na Górę św. Marcina przybędą rycerze i łucznicy. Wezmą udział w finałowej imprezie organizowanej przez Stowarzyszenie Zamek Tarnowski w ramach piątej edycji programu edukacyjnego „ZAMKOMANIA 2011 – III Tarnowskiego Turnieju o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry, współfinansowanego z budżetu Miasta Tarnowa. W tym roku głównym „bohaterem” Zamkomanii będzie wielki hetman Jan Tarnowski- w maju mija 450 rocznica jego śmierci.

Czytaj więcej: Zamkomania i III Tarnowski Turniej o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry