Porządki na ruinach

zamkomania 2009 sprzatanie m2Pierwszy etap Zamkomanii już za nami.W dwu wykładach, które odbyły się w auli PWSZ w Tarnowie wzięło udział kilkuset uczniów z tarnowskich szkół średnich oraz sympatycy Stowarzyszenia.
Teraz przed nami kolejny etap- porządkowanie ruin zamkowych. Rozpoczynamy w poniedziałek 18 maja i przez cały tydzień - do 22 maja będziemy pracowali. Do prac  zapraszamy wszystkich chętnych- także uczniów szkół , które nie uczestniczyły w wykładach oraz mieszkańców.

 

Chcemy, by ruiny, które w szybkim tempie dzięki "pomocy" odwiedzających je niszczeją, przestały straszyć. Ale o to muszą zadbać wszyscy. My je posprzątamy, ale do wszystkich spacerowiczów kierujemy apel- zostawcie ruiny zamczyska w porządku i nie zaśmiecajcie ich. Do właścicieli popularnych quadów i rowerzystów też mamy prośbę- poszukajcie sobie innych tras.
Tegoroczna Zamkomania zakończy się 6 czerwca za ruinach zamku, gdzie odbędzie się I Tarnowski Turniej o GRZYWNĘ WŁADYKI Z MARCINOWEJ GÓRY. Zapraszamy już dziś. O szczegółach wkrótce.