Zamkomania 2010- finał

zamkomania 2009 turniejWielkimi krokami zbliża się finałowe wydarzenie programu "Zamkomania 2010" - II Tarnowski Turniej o Grzywnę Władyki z Marcińśkiej Góry.
Miło nam poinformować, ze na tegorocznym turniejem objęli Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela i Starosta Tarnowski Mieczysław Kras.
Jeszcze tylko do końca tygodnia można składać prace konkursowe  w siedzibie Stowarzyszenia czyli Al. Piaskowa 10 ( budynek Karabeli Małopolskiej. Napłynęło już wiele ciekawych prac. 

Ich wystawa, która będzie swoistym prologiem naszego wielkiego finału, odbędzie się 4 czerwca o godzinie 18 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Krakowskiej. Finałowy, najbardziej oczekiwany akcent czyli II Tarnowski Turniej o Grzywnę Władyki z Marcińśkiej Góry na terenie zamkowego wzgórza ( Góra św. Marcina) będzie trwał w tym roku dwa dni : 12 i 13 czerwca. Udział potwierdzili znakomici łucznicy, wojowie i rycerze z całej Polski. Nie zabraknie też rzemieślników nawiązujących do historii zamku. W drugim dniu ( niedziela) zaplanowaliśmy także bardziej współczesne atrakcje dla najmłodszych w sąsiedztwie gościnnej Restauracji "PODZAMCZE".
Niestety z powodu opadów deszczu  odsuwa nam się w czasie sprzątanie zamkowego wzgórza. Rozpoczniemy je gdy tylko przestanie padać i ziemia nieco obeschnie.