Powalczymy na zamku

banTo już 10 Zamkomania! W tym roku również współfinansowana z budżetu Tarnowa. Podobnie jak w latach poprzednich postaramy się ożywić ruiny naszego zamku. Szczególnie podczas kulmiunacyjnej imprezy - VIII już Tarnowskiego Turnieju o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry, który zaplanowaliśmy na 11-12 czerwca.

W tym roku przypadają dwie ważne rocznice związane z osobą hetmana wielkiego koronnego Jana Amora Tarnowskiego :  485 rocznica zwycięskiej bitwy pod Obertynem pod wodzą Jana Amora Tarnowskiego oraz 455 rocznica jego śmierci.
 Z tej okazji pragniemy przypomnieć adresatom zadania to ważne wydarzenie ze szczególnym zwróceniem uwagi na tego wielkiego tarnowianina, któremu nasze miasto tak wiele zawdzięcza.
Przy okazji chcemy zwrócić uwagę mieszkańców na  najstarszy w historii miasta zabytek – popadający w coraz większą ruinę zamek Tarnowskich.
Podobnie jak w latach poprzednich zamierzamy prowadzić akcję edukacyjną ZAMKOMANIA, która w tym roku będzie kładła szczególny nacisk na przypomnienie historii Tarnowa. Także w czasie lekcji historycznych oraz  bractw rycerskich przybyłych na VIII Tarnowski Turniej o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry”  adresowanych głównie do uczniów i nauczycieli szkół średnich oraz mieszkańców Tarnowa zainteresowanych historią będziemy omawiać m.in. problemy związane z ochroną zabytków, a w szczególności zamków, przypomnimy postać Jana Amora Tarnowskiego  a także pokażemy jak ożywiać ruiny i uczyć żywej historii.
 Tradycyjnie już na zakończenie Zamkomanii Stowarzyszenie Zamek Tarnowski zaprasza na VIII Tarnowski Turniej o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry”  na ruinach naszego Zamku. To ponadregionalna impreza, na którą zamierzamy zaprosić zaprzyjaźnione bractwa rycerskie z Polski i Ukrainy oraz przedstawicieli ginących rzemiosł: kowala, wikliniarza, płatnerza, mincerza., kaletnika, tkaczkę i zielarkę.

 

Chętni do udziału w naszej imprezie ( łuycznicy, łuczniczki, wojowie, rycerze, odtórcy i rzemieślnicy) proszeni sa o wypełnienie poniższych zgłoszeń i odesłąnie ich do końca maja na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Formularz zgłoszenia do turnieju

Partnerzy

  • PW Karabela Małopolska

Patroni medialni

  • PW Karabela Małopolska